Dostawa gratis przy zakupie za kwotę ponad 200 PLN

Dostawa w ciągu 3-4 dni roboczych

5 gwiazdek w zadowoleniu klienta

Bezpieczna płatność

Kto potrzebuje pończoch podtrzymujących?

• Osoby, które chodzą i stoją przez dłuższy czas, w pracy i na co dzień.

• Osoby, które siedzą bez ruchu przez dłuższy czas – na przykład podczas lotu samolotem i dłuższych podróży samochodem.

• Kobiety w ciąży doświadczające opuchlizny nóg i stóp.

• Każdy, kto ma tendencje do żylaków może obniżyć poziom bólu za pomocą pończoch podtrzymujących.

 

FUNKCJA POŃCZOCH PODTRZYMUJĄCYCH

Funkcją pończoch podtrzymujących jest polepszenie przepływu krwi od nóg i stóp z powrotem do serca. Ucisk pończoch na podbicie stopy i łydkę powoduje, że krążenie się polepsza oraz pomaga redukować opuchliznę nóg i stóp.

 

 

GDY JESTEŚ W PODRÓŻY

Gdy podróżujesz, siedzisz zwykle bez ruchu przez długi czas, co sprawia, że Twoje nogi stają się sztywne i ciężkie. Pończocha podtrzymująca wywiera nacisk na żyły, co optymalizuje krążenie krwi płynącej z powrotem do serca.

 

 

CO TO JEST MMHg ?

Hg oznacza milimetry słupa rtęci. Na początku chodziło tu o ilość rtęci, która podnosiła wskazanie barometru przy różnym ciśnieniu. MmHg mówi nam, jak wysoka jest kompresja (ucisk) pończochy. Im wyższe mmHg, tym wyższa kompresja.

 

Nasze pończochy wykazują kompresję łagodną, co oznacza poziom 16-18 mmHg. Mamy w ofercie również pończochy z kompresją wyższą (klasa 1, 18-22 mmHg) dla osób potrzebujących większego wsparcia.

 

 

ROZMIARY

Aby znaleźć swój rozmiar, użyj obwodu kostki i obwodu nogi. Zobacz także nasz przewodnik wyboru rozmiaru. Jako że pończochy podtrzymujące są bardzo rozciągliwe, warto je założyć jak najwcześniej w ciągu dnia, aby ucisk w łydce się poluzował. 

 

 

CO TO SĄ ŻYLAKI ?

Żylaki to żyły, które uległy uszkodzeniu. Funkcją żył jest odprowadzanie krwi z powrotem do serca. W żyłach znajdują się zastawki, których zadaniem jest zapobieganie przepływowi krwi w złym kierunku, gdy podczas ruchu mięśni nóg zwiększa się ciśnienie krwi w żyle.

 

Żylaki powstają, gdy ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych nóg staje się tak wysokie, że naczynie nie wytrzymuje się rozszerza. U osób z bardzo elastyczną tkanką łączną żylaki mogą się wytworzyć przy normalnym ciśnieniu krwi w żyłach. W większości wypadków proces powstawania żylaków to kombinacja nieszczelnych zastawek, łatwo poddającej się tkanki łącznej i pracy w pozycji stojącej.

 

Kobiety w ciąży również często zmagają się z problemem żylaków, gdyż zachwiana równowaga hormonalna powoduje większą podatność tkanki łącznej, a nacisk macicy na żyły miednicy utrudnia przepływ krwi z nóg. Pończochy podtrzymujące wywierają nacisk na żyły, co usprawnia przepływ krwi z powrotem do serca. Jeżeli biegasz, zakup takich pończoch też może być dla Ciebie bardzo przydatny.

Dostawa do domu! Dostarczamy paczkę prosto pod Twoje drzwi lub skrzynkę pocztową!